KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12827532
nr 1282 7532
John Rafael Ekelund
(1877-1946), Finland
Oljemålning, "Vy över Nådendal". Signerad JR Ekelund, daterad -39. Olja på duk, 63x80 cm
John Rafael Ekelund, finländsk bildkonstnär född 1877, död 1946.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 21 oktober 2019
kl 20:04:13
100 kr
200 kr
250 kr
John Rafael Ekelund
Läs mer om John Rafael Ekelund